İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En Güzel Salon Bitkileri

İç mekanlarınızda daha güzel ortamlar oluşturmak için birbirinden güzel renkte çiçekler yetiştirerek renklendirebilirsiniz. Odalarınız faklı bir görüntü ile gözünüze hitap ederken mis kokusu ile de rahatlamanızı sağlayacaktır. Bu yazımızda sizin için birbirinden güzel görüntüye sahip en güzel salon bitkilerini tanıtacağız.

En Güzel Salon Bitkileri

En güzel salon bitkileri
AŞK MERDİVENİ

AŞK MERDİVENİ

En güzel salon bitkileri arasında yer alan ve özellikle yapraklarının görüntüsü ile sizi başka bir dünya ile buluşturan aşk merdiveni nemli ortamları sever. Gelişim döneminde bol su istemesine karşı kış aylarında daha az sulama yapmalısınız. Özelikle Nisan ve Ağustos aylarında 15 günde bir gübreleme yapmalısınız.

En güzel salon bitkileri
ORKİDE

ORKİDE

Beyaz, sarı, pembe ve mor renkleri olan orkide bitkisi aydınlık ortamları sever. Bitkiyi güneş gören pencere önüne koymanız onu mutlu edecektir. Bitki yapraklarına bakarak az ışık alıp almadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Yaprakların rengi koyu yeşil ve yumuşak ise bulunduğu ortamda yeterince ışık almıyor,sarımsı ve kızarmış görünümde ise isteğinden az ışık alan bir ortamda bulunduğu anlamına gelir.

En güzel salon bitkileri
ATATÜRK ÇİÇEĞİ

ATATÜRK ÇİÇEĞİ

Direkt güneş ışığı almayı sevmeyen Atatürk çiçeğinin yaprakları yeşil-kırmızıdır. Özellikle ilkbahar ve yaz mevsiminde bolca su isteği olduğu gibi çiçeklenme döneminde az sulama yapmalısınız. Her yıl düzenli olarak ilkbahar mevsiminde saksısını değiştimeniz mutlu olmasını ve sağlıklı gelişmesini sağlayacaktır.

En güzel salon bitkileri
AROKARYA ÇİÇEĞİ

AROKARYA ÇİÇEĞİ

Uzun ömürlü olmasının yanında dekoratif görüntüsü ile dikkatleri üzerine çeken arokarya çiçeği geniş ortamlarda yaşamayı sever. Çok sıcaktan hoşlanmadığı gibi yaşadığı ortamın aydınlık ve nemli olmasını ister.

En güzel salon bitkileri
BENJAMİN

BENJAMİN

Sağlıklı bir gelişim için nemli, aydınlık fakat doğrudan güneş ışığı almayan bir ortam gereklidir. Bulunduğu ortamı benimseyen ve yer değişikliğinden hoşnut olamayan benjamin çiçeği yaz aylarında bolca sulanmak ister.

En güzel salon bitkileri
DİFEBANYA

DİFENBAHYA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Gübreleme Yöntemleri

Çok bakım istemeyen difenbahya çiçeğinin çiçekleri yoktur ancak geniş yaprakları ile gözlerinizi kamaştırcaktır. Bulunduğu ortamın sıcakığının en az 15 derece olması gerekir. Ayrıca nemli ortamda olması mutlu edecektir.

En güzel salon bitkileri
GUZMANYA

GUZMANYA

Tropik bir bitki türü olan guzmanya sarı ve kırmızı yaprakları ile sizi adeta sizi büyülecektir. Yaz mevsiminde haftada 2-3 kez, kış mevsimine haftada bir kez sulama yapmanız yeterli olacaktır.

En güzel salon bitkileri
BEGONYA ÇİÇEĞİ

BEGONYA ÇİÇEĞİ

Begonya çiçeğini kış mevsiminde toprağını kurumayacak şekilde sulamanız yeterlidir. Nemli ortamları sevdiğinden yaz aylarında bol su ister. Ayrıca yapraklarına su püskürtmeniz onu mutlu edecektir.

En güzel salon bitkileri
KUMKUAT

KUMKUAT

Bahar mevsiminde çiçek açan kumkuat çiçeğinde yaz mevsiminde meyve oluşumu gözlenir. Bulunduğu ortamın kokusunu değiştirir. Güneşi sever ve yetiştiği toprağın organik madde bakımından zengin olması gereklidir.

En güzel salon bitkileri
KALANŞO

KALANŞO

Sağlıklı bir gelişim için yetiştiği ortamın kumla karıştırılmış funda toprağı olması gerekir. Şubat-Mayıs aylarında çiçek açan dekoratif bir bitkidir. Sıcak ortamları ve ışığı sever. Toprağın nemli olması onun için yeterlidir. Fazla bakım gerektirmez. En güzel salon bitkileri arasında olan kalanşo çiçiğinin turuncu, pembe, kırmızı ve sarı gibi faklı renklerdedir.

Reçeteli satış zorunluluğu bulunmayan bitki koruma ürünleri nelerdir

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Mission News Theme by Compete Themes.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
%d blogcu bunu beğendi: