Tarımsal Üretim

Tarımı ve doğayı çok seviyoruz…

inCollage 20200918 104616104 min

Çin’de yeşil konut projesi kabusa dönüştü

Çin’de yeşil konut projesi kapsamında apartmanların balkonlarına ekilen bitkiler bakımsızlıktan kontrol edilemeyince sineklerin istilasına uğradı. Adeta ormanı andıran balkonlara dikilen bitkiler özellikle sineklerin sevdiği bitkiler olunca yeşil proje kabusa neden oldu.

Çin’in Çengdu şehrinde inşa edilen konut projesinde balkonlara sineklerin çok sevdiği bitkilerin ekilmesi ve bakımsız kalması sineklerin istilasına neden oldu.

Proje ile apartman sakinlerine “dikey bir ormanda” yaşama fırsatı sunuluyor. Emlak acentesi proje kapsamında inşa edilen 826 dairenin satıldığını belirtti. Modern eko-cennete benzetilen projede, balkonlara sineklerin tercih ettiği bitkilerin ekilmesi ve bakımsız kalması adeta kıyamet sonrasını gösterir film setini anımsatıyor.

inCollage 20200918 104650273 min

BİTKİLER, BALKONLARI TAMAMEN SARDI

Çin’in Çengdu şehrinde kurulan Qiyi Orman Bahçesi 2018 yılında inşa edildi ve tüm balkonlara bitkilerin yetişmesi için yeterli alan bırakıldı.

Global Times’ın haberine göre sitede 10 aile bulunuyor. Diğer daire sakinleri taşınmadığından 8 bina bakımsız halde kalan bitkilerin sinekleri çekmesi ile istilaya uğradı.

Binalarda budanmamış bitkilerin balkonları sardığı, bazı pencerelerinde kağıtlarla kapatıldığı dikkat çekiyor. Ayrıca az sayıda dairenin balkonlarındaki bitkileri budadığı görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Yaprak Bitleri ve Mücadele Yöntemleri
%d blogcu bunu beğendi: