Tarımsal Üretim

Tarımı ve doğayı çok seviyoruz…

sicaklik

Meteoroloji’den 75 il için sıcaklıklar yükseliyor uyarısı!

Meteoroloij Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından verilen bilgiye göre 75 il için sarı uyarı verildi. MGM’nin MeteoUyarı sistemi verilerine göre Rize, Samsun, Ordu, Sinop, Giresun ve Trabzon illeri hariç yarından geçerli olmak üzere sıcaklık değerleri yükselecek. Ülke genelinde sıcaklıklar artmakla birlikte Karadeniz kıylarında mevsim normallerinden 2-3 derece, diğer illerde 4-8 derece daha fazla olacağı bilgisi verildi.

Meteoroloij Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından belirtilen 75 il ise şu şekilde:
Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Siirt, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye ve Düzce.

2 İLE 8 DERECE ARASINDA SICAKLIK ARTIŞI GÖRÜLECEK

Meteoroloij Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde hafta sonu sıcaklıkların artacağı yönünde bilgi verilirken Karadenize kıyısı olan illerde 2-3 derece, diğer illerde 4-8 derece arasında sıcaklık değerlerinin artacağı yönünde bilgi verildi.

 

SICAK ÇARPMASINA KARŞI UYARIDA BULUNULDU

Bu hafta sonundan itibaren geçerli olmak koşulu ile hafta boyunca artması beklenen hava sıcaklığından kaynaklı olarak güneş ışınların dik olarak geldiği saat dilimleri olan 11:00 ile 16:00 arasında yaşlılar başta olmak üzere, kronik rahatsızlıkları olanlar ve çocukların sıcak çarpmasına karşı tedbirli olmaları yönünde uyarıda bulunuldu.

METEROLOJİ TARAFINDAN VERİLEN SARI UYARI NEDİR?

Meteoroloij Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sarı uyarı açıklamasında, “Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır” şeklinde belirtildi.

%d blogcu bunu beğendi: