Tarımsal Üretim

Tarımı ve doğayı çok seviyoruz…

Bu köyde film gerçek oldu

Bursa’nın Yenişehir ilçesine bağlı Marmaracık köyü eski yerinden ayrılarak 2 kilometre aşağıya taşındı. Taşındıkları yerdeki evlerini şehirden gelenlere satan köylüler ile şehirden göç ederek gelenler arasında yaşananlar “Entel köy Efe köye karşı” filminin konusunu hatırlattı.

“BİZİM KİMSEYLE MESELEMİZ YOK”

İmar barışından yararlanarak belge alan yeni köy sakinleri, yollarının yapılmasını ve evlerine elektrik, su verilmesini istiyor.
Marmaracık köyünün eski alanındaki yeni köy sakinleri eski köylülerle problemlerinin olmadığını belirterek, “Muhtara defalarca gittik. Bir kere bize randevu vermedi. Bizim kimseyle bir meselemiz yok. Bizim taşındığımız yer eski köy. Marmaracık köylüleri eskiden burada yaşıyorlarmış, sonra köyü aşağıya taşımışlar. Köylüler terk ettikleri eski yerlerini bize sattılar. Biz de buraya taşındık. Biz buraya alt yapı istiyoruz. Burada 50 hane yaşıyor. Muhtar bizim sıkıntımızı çözmek için resmi kurumlarla yazışmayı başlatacak kişidir, ama bizi geri çevriliyoruz. Muhtar, (Yukarıdaki köy de bizim yerleşim sınırlarımız içinde dese) bütün işimiz hallolacak. Ama bir türlü buna yanaşmıyor” diye dert yanan köylülerin söylemlerine karşı Marmaracık Muhtarı Mithat Arı, açıklama yapmayacağını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Yükseltilmiş Sebze Yatağı Nedir? Nasıl Hazırlanır?
%d blogcu bunu beğendi: