Tarımsal Üretim

Tarımı ve doğayı çok seviyoruz…

incollage 20200706 170936129

Olağanüstü Hal Sonrası İlk Konseri Bitkilere Verdiler

İspanya'da olağanüstü halin sona ermesinin ardından kapılarını açan Liceu opera binasında farkındalık yaratmak için bitkilere konser verildi.
incollage 20200706 170936129

İspanya’da olağanüstü halin sona ermesinin ardından kapılarını açan Liceu opera binasında farkındalık yaratmak için bitkilere konser verildi.


Koronovirüs salgınıyla mücadele kapsamında İspanya’nın Barcelona kentinde üç aylık karantina tedbiri uygulandı. Tedbir sonrası Liceu opera binasında ilk konser bitkilere verildi.


Konser öncesi herhangi bir konserde gerçekleştirilen tüm ritüellere uyuldu. Hatta seyircileri salona davet etmek için yapılan “konser başlıyor” anonsu da dahil.


Besteci Giacomo Puccini’nin Crisantemi (Chrysanthemums) isimli eseri yaklaşık 6 dakikalık performans ile 2 bin 292 bitki için gerçekleştirildi.


İnternet sitesinden de yayınlanan konserin dinleyicileri olan her bir bitkinin konser sonrası salgında görev alan sağlık çalışanlarına bağışlanacağı belirtildi.


Salgın kaynaklı insanların geri çekildiğini söyleyen Baş Yapımcı Eugenio Ampudia, “Doğa, onun elinden aldığımız ve bizim boşalttığımız alanlara ilerledi. Empatimizi artırabilir miyiz? Haydi sanat ve müzikle başlayalım ve doğayı harika bir konser salonuna davet edelim” dedi.

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  ASMADA YAPRAK KIVIRCIKLIĞI HASTALIĞI VE MÜCADELE YÖNTEMLERİ
%d blogcu bunu beğendi: