Tarımsal Üretim

Tarımı ve doğayı çok seviyoruz…

tc3bcnel c3bcstc3bcnde tarla

Altı Tünel Üstü Tarla

Uluslararası kara yolu güzergahında tarlası olan Akdemir ailesi Sarp sınır kapısına ulaşımın sağlandığı tünelin üstünde 20 yıldır tarım yapıyor.
altc4b1 tc3bcnel c3bcstc3bc tarla

Uluslararası kara yolu güzergahında tarlası olan Akdemir ailesi Sarp sınır kapısına ulaşımın sağlandığı tünelin üstünde 20 yıldır tarım yapıyor.

Artvi’nin Kemalpaşa ilçesinde yaşayan Akdemir ailesine ait arazinin altına Karadeniz Sahil Yolu yapımı sırasında tünel inşa edildi. Tünel inşaatı sonrası gerekli izinleri alarak yaklaşık 1 dönümlük alana sırtıyla verimli toprak taşıyan Hüsnü Akdemir tünelin üzerini tarlaya dönüştürdü.

Hüsnü akdemir’in vefat etmesi üzerine eşi ve kızları tarafından ekilmeye devam edilen tarla Uluslararası kara yolu üzerinde bulunmasından dolayı görenleri şaşırtıyor.

Akdemir’in kızı Ruhane Kazanç, ekmeye devam ettikleri tarlalarının bir ksımının altından karayolu geçtiğini belirterek, “Sarp’a giden kara yolunun üzerinde yerimiz var. Babam tünelin üstündeki araziyi  değerlendirerek tarla yaptı. Babamın ölümü sonrası annemle biz bu bahçeyi ekip  biçiyoruz. Tarlamız çok verimli. Buradaki bahçemizde kabak, fasulye, lahana,  maydanoz, marul, pırasa soğan gibi çeşit çeşit ürünler yetiştiriyoruz.” dedi.

Babasının sırtıyla verimli toprak taşıyarak tarlaya dönüştürdüğü arazinin verimli olduğunu söyleyen Meryem Akdemir, “Burada tarla, bağ bahçe olduğunu gören çok şaşırıyor. Herkes burasını çok beğeniyor. ‘Tünel üstünde  tarla mı olur?’ diyorlar. Babam tünel üstünü bile sırtıyla taşıdığı toprakla  tarla yaparak Karadeniz insanının ne kadar çalışkan ve akıllı olduğunu bir kez  daha göstermiş. Biz de ondan kalan bu ata topraklarını ekip biçiyoruz, işliyoruz.” dedi.

tc3bcnel c3bcstc3bcnde tarla

BİZ TARLADA ÇALIŞIRKEN, ÇOK SES OLUYOR

Tarlanın uluslararası kara yolu güzergahında Sarp sınır kapısına ulaşımın sağlandığı tünelin üstünde bulunmasından dolayı araç trafiğinin yoğun olduğunu belirten Akdemir, “Biz tarlada  çalışırken, çok ses oluyor. Büyük tırlar geçiyor. Bazen toprağın titrediğini  hissediyoruz ama korkmuyoruz. Çalıştığımız tarlanın altından arabaların geçtiğini  bilerek burada çalışmak çok değişik bir his. Burası uluslararası bir yol, buradan  Gürcistan’a ve dünyanın birçok yerine araçlar gidiyor.” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Kirazda Halkalı Leke Hastalığı ve Mücedele Yöntemleri
 

7 BİN YILLIK BUĞDAY TOHUMUNU ÇOĞALTMAYA ÇALIŞIYOR 70 yıllık traktörü çürümekten kurtardı 800 Yıllık Tahıl Ambarları adaçayı akıllı tarım ALTIN SARISI ŞERİTLİ EJDER KANI Altı Tünel Üstü Tarla amazon amazon ormanları ambar ve depoda zarara neden olan fare ve sıçanlar AMERİKAN BEYAZ KELEBEĞİ Analiz için yaprak örneği nasıl alınır ANIZ YAKMA ANIZ YANGINI ANTEP FISTIĞINDA KARAZENK ARI SÜTÜ ARI ZEHİRİ arokarya çiçeği asmada gövde çukurlaşması ASMADA SARI BENEK HASTALIĞI Atatürk çiçeği ATEŞ YANIKLIĞI azot Azot Noksanlığı AÇELYA AŞK MERDİVENİ BADEM DAL KANSERİ BAL BALMUMU fesleğen fındık gübreleme kompost KÜLLEME Leveillula taurica nane SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM SİYEZ BUĞDAYI T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Bitki Koruma Ürünleri Bayi ve Toptancılık Sınavı tohum toprak yeşil gübreleme zeytinyağı ÇİM ÇİM EKİMİ

%d blogcu bunu beğendi: