Tarımsal Üretim

Tarımı ve doğayı çok seviyoruz…

yapay zeka

YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ KULLANILAN PÜLVERİZATÖR

Tüm dünyada teknolojisinin gelişmesiyle birlikte özellikle tarım alanlarında kullanılmak için geliştirilen teknolojiler hayranlıkla izleniyor.
yapay zeka

Tüm dünyada teknolojisinin gelişmesiyle birlikte özellikle tarım alanlarında kullanılmak için geliştirilen teknolojiler hayranlıkla izleniyor.

Akıllı tarım teknolojileri ile birlikte süper çiftçi kavramı oluşurken, geliştirlen teknolojilerin ekonomide çok büyük bir paya sahip tarım sektöründe kullanımı da her geçen artmaktadır.

Geleneksel tarımla günümüzde kullanılmaya başlanılan akıllı tarım teknoloji arasındaki boşluğu doldurmayı hedefleyen Blue River Technology şirketi çiftçilerin işlerini kolaylaştırmak için çalıştıklarını belirtiyor. Şirketin geliştirmiş olduğu teknoloji sayesinde başta işgücü olmak üzere gübre ve pestisitlerden de tasarruf sağlanıldığı gibi daha verimli uygulama da yapılabiliyor.

blue river teknoloji

Blue River Technology şirketinin geliştirmiş olduğu sensörler yardımıyla pülverizatörler yabancı otları tanıyarak pestisitlerle kolaylıkla kimyasal mücadele yapılabiliyor. Şirketin “bak ve püskürt” olarak adlandırdığı teknoloji sayesinde püskürtücüler üzerindeki yapay zekaya sahip kamelarda bulunan sensörler ile ana bitki ve yabancı otlar tespit edilerek arazide bulunan yabancı otlarla kolaylıkla mücadele edilebilmektedir. Bu teknoloji sayesinde yabancı otlarla mücadele yapılırken aynı zamanda alanda yetiştirilen bitkilere de gübre püskürtülebiliyor. Şirket gerekli parametrelerin girilmesinde çiftiye özelleştirme imkanı sunarken püskürtülen kimyasal hacminde % 90’a kadar tasarruf sağlanabileceğini ve işçilik maliyetlerininde düşeceğini belirtiyor.

https://youtu.be/XH-EFtTa6IU
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Akarlar (kırmızı örümcekler) ve mücadele yöntemleri
%d blogcu bunu beğendi: