İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

UCUZ ZEYTİNYAĞINA DİKKAT!

edremc4b0t tc4b0caret odasi bac59ekani mehmet hakki semercc4b0

Tarım Bakanlığının denetimleri sonrası açıklanan listede, toz bibere renk vermesi için gıda boyası, zeytinyağı diye satılan yağların içerisinde tohum yağlarının ilave edilmesi gibi hileli satışların olduğu anlaşıldı.

GERÇEK ZEYTİNYAĞI DEĞİL

Konu ile ilgili olarak sızma zeytinyağı adı altında piyasada ucuza satılan zeytinyağlarına itibar edilmemesi gerektiğini belirten Edremit Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Hakkı Semerci, “Covid-19 salgınıylason zamanlarda ‘zeytinyağısahtekarları’ türedi. Bunlarınen çok rahat hareket ettiklerimecra, internet ortamları.İnternette belirli bir adreslerive firmaları bulunmayankişilerce ‘5’er litrelik 4teneke sızma zeytinyağı’ diye320 liraya satılan ürünlergerçek zeytinyağı değildir” dedi.

 

pexels photo 4109913
Photo by Polina Tankilevitch on Pexels.com

MALİYETİ 21 LİRA

Zeytinyağının üreticiden çıkış fiyatının 20 lira civarında olduğunu dile getiren Semerci, devlete ödenen stopaj vergisi ile zeytinyağının litre maliyetinin 21 lira olduğunu belirterek sözlerini şu şekilde devam ettirdi:

“130-150 liranın altında ‘sızma’ adıyla satılan sahte zeytinyağına lütfen itibar etmeyin. Bunlar bazı kimyasal madde ve esanslarla yapılıyor” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  ÇİM NASIL EKİLİR? SAĞLIKLI ÇİMLERİN PÜF NOKTASI NELERDİR?

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mission News Theme by Compete Themes.
%d blogcu bunu beğendi: