Tarımsal Üretim

Tarımı ve doğayı çok seviyoruz…

sunglasses plant flower design

Photo by Kaboompics .com on Pexels.com

EN POPÜLER SALON BİTKİLERİ

İç mekanlarınızda daha güzel ortamlar oluşturmak için birbirinden güzel renkte çiçekler yetiştirerek renklendirebilirsiniz. Odalarınız faklı bir görüntü ile gözünüze hitap ederken mis kokusu ile de rahatlamanızı sağlayacaktır. Bu yazımızda sizin için birbirinden güzel görüntüye sahip 10 salon bitkisini sizlere tanıtacağız.

İç mekanlarınızda daha güzel ortamlar oluşturmak için birbirinden güzel renkte çiçekler yetiştirerek renklendirebilirsiniz. Odalarınız faklı bir görüntü ile gözünüze hitap ederken mis kokusu ile de rahatlamanızı sağlayacaktır. Bu yazımızda sizin için birbirinden güzel görüntüye sahip 10 salon bitkisini tanıtacağız.

ac59fk merdiveni
AŞK MERDİVENİ

AŞK MERDİVENİ

Özellikle yapraklarının görüntüsü ile sizi başka bir dünya ile buluşturan aşk merdiveni nemli ortamları sever. Gelişim döneminde bol su istemesine karşı kış aylarında daha az sulama yapmalısınız. Özelikle Nisan ve Ağustos aylarında 15 günde bir gübreleme yapmalısınız.

orkide
ORKİDE

ORKİDE

Beyaz, sarı, pembe ve mor renkleri olan orkide bitkisi aydınlık ortamları sever. Bitkiyi güneş gören pencere önüne koymanız onu mutlu edecektir. Bitki yapraklarına bakarak az ışık alıp almadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Yaprakların rengi koyu yeşil ve yumuşak ise bulunduğu ortamda yeterince ışık almıyor,sarımsı ve kızarmış görünümde ise isteğinden az ışık alan bir ortamda bulunduğu anlamına gelir.

ataturk cicegi
ATATÜRK ÇİÇEĞİ

ATATÜRK ÇİÇEĞİ

Direkt güneş ışığı almayı sevmeyen Atatürk çiçeğinin yaprakları yeşil-kırmızıdır. Özellikle ilkbahar ve yaz mevsiminde bolca su isteği olduğu gibi çiçeklenme döneminde az sulama yapmalısınız. Her yıl düzenli olarak ilkbahar mevsiminde saksısını değiştimeniz mutlu olmasını ve sağlıklı gelişmesini sağlayacaktır.

arokarya
AROKARYA ÇİÇEĞİ

AROKARYA ÇİÇEĞİ

Uzun ömürlü olmasının yanında dekoratif görüntüsü ile dikkatleri üzerine çeken arokarya çiçeği geniş ortamlarda yaşamayı sever. Çok sıcaktan hoşlanmadığı gibi yaşadığı ortamın aydınlık ve nemli olmasını ister.

benjamin
BENJAMİN

BENJAMİN

Sağlıklı bir gelişim için nemli, aydınlık fakat doğrudan güneş ışığı almayan bir ortam gereklidir. Bulunduğu ortamı benimseyen ve yer değişikliğinden hoşnut olamayan benjamin çiçeği yaz aylarında bolca sulanmak ister.

difenbahya
DİFENBAHYA

DİFENBAHYA

Çok bakım istemeyen difenbahya çiçeğinin çiçekleri yoktur ancak geniş yaprakları ile gözlerinizi kamaştırcaktır. Bulunduğu ortamın sıcakığının en az 15 derece olması gerekir. Ayrıca nemli ortamda olması mutlu edecektir.

guzmanya
GUZMANYA

GUZMANYA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Fındık üreticileri kahverengi kokarcaya karşı dikkatli olun!

Tropik bir bitki türü olan guzmanya sarı ve kırmızı yaprakları ile sizi adeta sizi büyülecektir. Yaz mevsiminde haftada 2-3 kez, kış mevsimine haftada bir kez sulama yapmanız yeterli olacaktır.

begonya
BEGONYA ÇİÇEĞİ

BEGONYA ÇİÇEĞİ

Begonya çiçeğini kış mevsiminde toprağını kurumayacak şekilde sulamanız yeterlidir. Nemli ortamları sevdiğinden yaz aylarında bol su ister. Ayrıca yapraklarına su püskürtmeniz onu mutlu edecektir.

kumkuat
KUMKUAT

KUMKUAT

Bahar mevsiminde çiçek açan kumkuat çiçeğinde yaz mevsiminde meyve oluşumu gözlenir. Bulunduğu ortamın kokusunu değiştirir. Güneşi sever ve yetiştiği toprağın organik madde bakımından zengin olması gereklidir.

kalonc59fo
KALANŞO

KALANŞO

Sağlıklı bir gelişim için yetiştiği ortamın kumla karıştırılmış funda toprağı olması gerekir. Şubat-Mayıs aylarında çiçek açan dekoratif bir bitkidir. Sıcak ortamları ve ışığı sever. Toprağın nemli olması onun için yeterlidir. Fazla bakım gerektirmez. Turuncu, pembe, kırmızı ve sarı gibi faklı renklerdedir.

%d blogcu bunu beğendi: